Wołomin ma swoją Strategię Polityki Senioralnej

Senior to Pasja!

Zapraszamy na Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

II Międzypokoleniowa Wołomińska Potańcówka za nami

Wołomińska Rada Seniorów na spotkaniu w Pruszkowie

Wesołego Alleluja!

Rozpoczęły się „Kulturalne wtorki w klubie seniora SŁONECZNA”

Dni Wołomina

Nowi Partnerzy Wołomińskiej Karty Seniora

Klub Seniora Słoneczna zaprasza!

I Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy za nami

W sobotę 1 lipca spod Urzędu Miejskiego w Wołominie wyruszył Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy. Seniorzy wraz ze znajomymi, dziećmi i wnukami wyruszyli jednośladami w kierunku Ossowa. Radosny rowerowy peleton prowadziła pani Teresa Wosińska, Przewodnicząca Wołomińskiej Rady Seniorów, która jechała z panem Tadeuszem Tymińskim na motocyklu, do którego przymocowano flagę z herbem Wołomina oraz flagę z logo Wołomińskiej Rady Seniorów. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali specjalne koszulki z logo rady i sklepu Świat Rowerów, które ufundował pan Sebastian Połukard. Na zakończenie rajdu wręczono uczestnikom pamiątkowe dyplomy.

Miejscem docelowym wyprawy był Ossów. Na Cmentarzu Poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 roku złożono kwiaty, a następnie wszyscy udali się do Centrum Informacji Turystyczno-Historycznej, gdzie wzięli udział w interesującej prelekcji historycznej. Poprowadził ją Węgier – Varga Endre László, autor książki „Dwa bratanki. Dokumenty i materiały do stosunków polsko-węgierskich 1918-1920”. Zwieńczeniem rajdu było wspólne biesiadowanie na pikniku rodzinnym i poczęstunek z grilla. Pogoda dopisała, dobre humory również. – Cieszę się, że Wołomin posiada tak wielu aktywnych seniorów – powiedziała na pikniku burmistrz Elżbieta Radwan – międzypokoleniowy rajd rowery to bardzo dobry pomysł i liczę na to, że na stałe wpisze się do kalendarza miejskich imprez – dodała.

Wydarzenie zorganizowała Wołomińska Rada Seniorów we współpracy z Gminą Wołomin. Partnerami byli: Samorządowa Instytucja Kultury „Park Kulturowy – Ossów – Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, Profesjonalny Sklep Rowerowy „Świat Rowerów” oraz Straż Miejska w Wołominie.  Stanowisko grillowe zabezpieczała 56 SDH Zielone Diabły w osobach: Michał Żero, Piotr Gajewski i Piotr Ledecki. Dziękujemy również sponsorom, bez których nie byłoby możliwe zorganizowanie pikniku rodzinnego na zakończenie rajdu: panu Piotrowi Piotrowskiemu z Zakładów Mięsnych Jadów oraz panu Kazimierzowi Tokarskiemu z Piekarni Cukierni J. i K. Tokarscy sp.j.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym rajdzie 🙂