Wołomin ma swoją Strategię Polityki Senioralnej

Senior to Pasja!

Zapraszamy na Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

II Międzypokoleniowa Wołomińska Potańcówka za nami

Wołomińska Rada Seniorów na spotkaniu w Pruszkowie

Wesołego Alleluja!

Rozpoczęły się „Kulturalne wtorki w klubie seniora SŁONECZNA”

Dni Wołomina

Nowi Partnerzy Wołomińskiej Karty Seniora

Klub Seniora Słoneczna zaprasza!

Seniorzy tworzą i zarządzają projektami obywatelskimi

W piątek 9 czerwca odbyły się pierwsze warsztaty w ramach współpracy w projekcie „Senior, Obywatel, Radny – Silne Obywatelskie Rady Seniorów na Mazowszu”. Członkowie Wołomińskiej Rady Seniorów i nie tylko wzięli udział w warsztatach „ABC tworzenia i zarządzania projektami”, które poprowadziła Magdalena Stefańska, ekspert ds. partycypacji społecznej.

Uczestnicy spotkania mogli się dowiedzieć czym jest budżet partycypacyjny w ogóle, na czym polega oraz jak wygląda taki proces w innych miastach w Polsce. Poza wprowadzającą w tematykę warsztatu częścią teoretyczną, większą część spotkania zajęły zajęcia praktyczne, w których seniorzy wzięli aktywny udział. Pracowano w kilkuosobowych grupach, których zadaniem było narysowanie orientacyjnej mapy tej części Wołomina wraz z naniesieniem punktów krytycznych, które według nich wymagają poprawy, by były społecznie użyteczne. Toczyły się bardzo ciekawe i merytoryczne dyskusje. Kolejnym zadaniem była próba napisania wniosku do Wołomińskiego Budżetu Obywatelskiego, który miał być właśnie odpowiedzią na zaznaczone wcześniej punkty krytyczne i propozycją ich zmiany. Seniorzy podeszli do tematu ambitnie i wspólnie stworzyli kilka naprawdę interesujących wniosków, które mogą zyskać aprobatę dużej części społeczności Wołomina.

Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Fundacją ZACZYN, Konwentem Samorządowym na Rzecz Społeczności III Wieku, w ramach realizacji projektu pn. „Senior, Obywatel, Radny – Silne Obywatelskie Rady Seniorów na Mazowszu” finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych 2017.