Wołomińska Rada Seniorów ma swój zarząd

Znamy już skład nowej Wołomińskiej Rady Seniorów

Trwa nabór do Wołomińskiej Rady Seniorów 2018-2021

Wołomin ma swoją Strategię Polityki Senioralnej

Senior to Pasja!

Zapraszamy na Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

II Międzypokoleniowa Wołomińska Potańcówka za nami

Wołomińska Rada Seniorów na spotkaniu w Pruszkowie

Wesołego Alleluja!

Rozpoczęły się „Kulturalne wtorki w klubie seniora SŁONECZNA”

Wołomin gospodarzem wigilii rad seniorów z Mazowsza

W piątek 7 grudnia odbyło się Spotkanie wigilijne Mazowieckich Rad Seniorów zorganizowane przez Wołomińską Radę Seniorów i Fundację „Zaczyn”.

W piątkowe popołudnie do Wołomina zawitali specjalni goście – seniorzy z Mazowsza reprezentujący działające w wielu miastach i gminach Rady Seniorów. Byli przedstawiciele Rad Seniorów z Drobina, Garwolina, Góry Kalwarii, Legionowa, Marek, Mińska Mazowieckiego, Piaseczna, Pruszkowa, Starych Babic, Szydłowca i Zielonki. W wigilijnym w spotkaniu uczestniczyło około 120 osób. Wydarzenie miało także na celu podsumowanie cyklu szkoleniowego dotyczącego zakresu i sposobu tworzenia i prowadzenia Rad Seniorów realizowanego przez Fundację „Zaczyn”. Jednak z uwagi na czas, w którym się odbyło miało też podniosły świąteczny charakter. Były okolicznościowe przemówienia i podziękowania. Nie zabrakło też części artystycznej, którą zapewnił specjalny występ seniorów z Szydłowca, którzy przyjechali do Wołomina z rewizytą. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim uczestnikom za sprawą modlitwy Księdza Piotra Winiarka, po czym przy kolędach w wykonaniu wołomińskiego Chóru Echo, podzielono się opłatkiem składając życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.

Całe wydarzenie prowadziła Gabriela Czarnecka, Wiceprzewodnicząca Wołomińskiej Rady Seniorów. Składało się ono z kilku elementów tworzących ten niezwykły charakter.

Jednym z nich była niecodzienna wystawa prac plastycznych, które powstały w Wołominie w trakcie realizacji kilku projektów, dla których inspiracją był projekt SENIOR-TO-PASJA. Projekt realizowany był przez Mazowieckie Forum Biznesu, Nauki i Kultury (MFBNiK) w Wołominie w 2017 roku i adresowany do wszystkich rad seniorów na Mazowszu. Podczas wystawy zaprezentowane zostały ikony, wycinanki, biżuteria, obrazy, porcelana i wiele innych prac wykonane przez Seniorów z Wołomina w tym członków wołomińskiej Rady Seniorów, Arkowiczów, dzieci i ich rodziców biorących udział w projektach „Integracja i Rehabilitacja przez sztukę”, Aktywni Społecznie Seniorzy oraz „I ty możesz zostać artystą”. Wystawę przygotowali: Gabriela Czarnecka, Czesław Borkowski, Jarosław Przybiński, Celina Subda, Stanisław Ludwiniak.

Szczególnym gościem była Szydłowiecka Rada Seniorów, która przyjechała z rewizytą do Wołomińskiej Rady Seniorów już rano. Gości z Szydłowca na czele z burmistrzem Arturem Ludewem, pełnomocnikiem do współpracy z seniorami z UM w Szydłowcu Michałem Kwiatkiem oraz przewodniczącym szydłowieckiej Rady Seniorów Kazimierzem Zawadzkim przywitali przedstawiciele wołomińskiej Rady Seniorów z wiceburmistrzem Łukaszem Markiem i naczelnikiem Wydziału Planowania i Rewitalizacji UM Wołomin Joanną Żero z zespołem pracowników. Wyznaczona grupa członków wołomińskiej Rady Seniorów: Gabriela Czarnecka, Czesław Borkowski, Halina Wojakowska i Celina Subda oraz Janina Rosłan towarzyszyli gościom z Szydłowca w zwiedzaniu ciekawych miejsc w najbliższej okolicy. Wycieczka wiodła do Ossowa i polowej kaplicy z cmentarzem poległych w 1920 roku. W Instytucji Kultury wyświetlony został film o historii Bitwy Warszawskiej. W dalszej kolejności było zwiedzenie Bazyliki Mniejszej w Kobyłce oraz Domu nad Łąkami w Wołominie łącznie z nowym parkiem.