Wołomin ma swoją Strategię Polityki Senioralnej

Senior to Pasja!

Zapraszamy na Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

II Międzypokoleniowa Wołomińska Potańcówka za nami

Wołomińska Rada Seniorów na spotkaniu w Pruszkowie

Wesołego Alleluja!

Rozpoczęły się „Kulturalne wtorki w klubie seniora SŁONECZNA”

Dni Wołomina

Nowi Partnerzy Wołomińskiej Karty Seniora

Klub Seniora Słoneczna zaprasza!

Wołomińska Karta Seniora

Ponad 4000 osób w wieku powyżej 60 roku życia odebrało już swoją spersonalizowaną Wołomińską Kartę Seniora i może korzystać ze specjalnej oferty zniżek i ulg w wołomińskich instytucjach i firmach. W Urzędzie Miejskim uruchomiony został specjalny Punkt Seniora, w którym przyjmowane są wnioski i wydawane Karty.

Czym jest Karta Seniora?

Wołomińska Karta Seniora miała swoją inaugurację 29 listopada ubiegłego roku. Blisko 12 tysięcy seniorów z gminy Wołomin otrzymało listowne zaproszenie do programu wysłane przez Burmistrz Wołomina Elżbietę Radwan. Wołomińska Karta Seniora dedykowana jest osobom, które ukończyły 60 rok życia i są mieszkańcami Gminy Wołomin.

Program Wołomińska Karta Seniora to istotny element kształtującej się polityki senioralnej tworzonej przez Gminę Wołomin. Stanowi też uzupełnienie działań, jakie miasto podejmuje i zamierza rozwijać na rzecz seniorów. Jego główne cele to: aktywizacja i integracja społeczna seniorów, promocja koncepcji aktywnego starzenia się, zachęcenie seniorów do spędzania czasu poza domem i promocja miejsc przyjaznym osobom starszym.

Jak zdobyć Kartę?

Seniorów, którzy chcą otrzymać indywidualną Wołomińską Kartę Seniora, zapraszamy do Punktu Seniora w Urzędzie Miejskim, zlokalizowanego na parterze przy Biurze Obsługi Mieszkańca (wejście od ul. Ogrodowej). Punkt Seniora jest czynny w godzinach: poniedziałek: 9:15-17:45, wtorek-czwartek: 9:15- 15:45, piątek: 8:15-13:45.

Po wypełnieniu wniosku o wydanie karty, na jego podstawie zostanie wyrobiona dla Seniora indywidualna Karta, dająca dostęp do specjalnej oferty dla seniorów w Gminie Wołomin. Przy odbiorze Karty będzie również przekazywana lista Partnerów Wołomińskiej Karty Seniora. Każda placówka uczestnicząca w projekcie otrzyma specjalną naklejkę: „Firma przyjazna seniorom. Tu honorujemy Wołomińską Kartę Seniora”.

Jak zostać Partnerem projektu – informacja dla przedsiębiorców

Właścicieli firm, którzy chcą przystąpić do programu prosimy o kontakt telefoniczny: 22 763 30 74 lub mailowy: redakcja@wolomin.org

Zapraszamy do współpracy. Zachęcamy do wypełnienia formularzy: