Wołomińska Rada Seniorów ma swój zarząd

Znamy już skład nowej Wołomińskiej Rady Seniorów

Trwa nabór do Wołomińskiej Rady Seniorów 2018-2021

Wołomin ma swoją Strategię Polityki Senioralnej

Senior to Pasja!

Zapraszamy na Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

II Międzypokoleniowa Wołomińska Potańcówka za nami

Wołomińska Rada Seniorów na spotkaniu w Pruszkowie

Wesołego Alleluja!

Rozpoczęły się „Kulturalne wtorki w klubie seniora SŁONECZNA”

Wołomińska Rada Seniorów na spotkaniu w Pruszkowie

Wołomińska Rada Seniorów na spotkaniu w Pruszkowie

Przedstawiciele Wołomińskiej Rady Seniorów wzięli udział w spotkaniu mazowieckich rad seniorów zorganizowanym przez Fundację ZACZYN 10 maja br. w Pruszkowie. Tematem spotkania były zagadnienie przywództwa (formalnego i nieformalnego) oraz współpracy wewnątrz grupy. Wzięli w nim udział obok przedstawicieli rad seniorów z Wołomina i Pruszkowa także przedstawiciele rad z Góry Kalwarii, Wiązowej, Starych Babic, Wyszkowa, Nadarzyna, Mińska Mazowieckiego, Warszawy-Bemowa, a także Piaseczna gdzie powstaje rada oraz Marek, które planują w najbliższym czasie radę powołać.

Spotkanie zorganizowane w klimatycznym Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie, rozpoczęło się dyskusją prowadzoną przez przedstawiciela Fundacji ZACZYN – Przemysława Wiśniewskiego. Następnie reprezentanci wszystkich zaproszonych rad opowiedzieli o swoich działaniach, osiągnięciach i planach na przyszłość. O pracy Wołomińskiej Rady Seniorów opowiedziała jej Przewodnicząca Teresa Wosińska. W swoim wystąpieniu skupiła się na praktycznych osiągnięciach Wołomina oraz planach na przyszłość. Zebrani byli pod wrażeniem statystyk: ponad 3000 kopert życia oraz blisko 4500 kart seniora to bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę liczbę mieszkaniowców Gminy oraz osiągnięcia innych miast. Razem z Łukaszem Markiem, naczelnikiem Wydziału Planowania Rozwoju i Rewitalizacji odpowiadała na pytania zebranych, szczególnie zainteresowanych planowanym projektem „Remont dla seniora”, nową identyfikacją wizualną, a także modelową współpracą na linii seniorzy – urząd miejski. Miłym akcentem było wręczenie koszulek „Mam przyjaciół w Wołominie” przedstawicielom władz miejskich Pruszkowa oraz przewodniczącej Miejskiej Rady Seniorów w Pruszkowie. Symbolika tego gestu wzbudziła gorący aplauz i szczerą radość zebranych.

W związku z dużą liczbą pytań przedstawiciele Wołomińskiej Rady Seniorów: Teresa Wosińska, Gabriela Czarnecka i Czesław Borkowski zaprosili zebranych do udziału w warsztatach senioralnych, które odbędą się w Wołominie. Przewodnicząca naszej rady seniorów zwróciła uwagę na potrzebę organizowania tego typu spotkań i dzielenie się dobrymi pomysłami – „W naszej pracy za mało jest miejsca na praktyczną wymianę doświadczeń i promocję dobrych rozwiązań, dlatego cieszymy się z tego spotkania i gorąco zapraszamy do Wołomina” – mówiła.

Wzajemna wymiana informacji z pewnością zaowocuje w przyszłości, a zdobytą wiedzę przedstawiciele rad seniorów będą mogli wykorzystać na przysłowiowym własnym podwórku by poprawić jakość życia seniorów, pobudzić ich aktywność czy edukować w różnych dziedzinach.