Wołomin ma swoją Strategię Polityki Senioralnej

Senior to Pasja!

Zapraszamy na Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy

II Międzypokoleniowa Wołomińska Potańcówka za nami

Wołomińska Rada Seniorów na spotkaniu w Pruszkowie

Wesołego Alleluja!

Rozpoczęły się „Kulturalne wtorki w klubie seniora SŁONECZNA”

Dni Wołomina

Nowi Partnerzy Wołomińskiej Karty Seniora

Klub Seniora Słoneczna zaprasza!

Wołomińska Rada Seniorów podsumowała pół roku działalności

W poniedziałek 26 czerwca br. odbyło się przedwakacyjne spotkanie Wołomińskiej Rady Seniorów, które było jednocześnie podsumowaniem półrocza jej działalności. Posiedzenie rozpoczęło się od uczczenia minutą ciszy zmarłego członka rady Pana Bogdana Grzybowskiego.

Podczas spotkania Przewodnicząca Wołomińskiej Rady Seniorów– Pani Teresa Wosińska omówiła dotychczasowe działania i projekty realizowane przez radę. A dzieje się naprawdę dużo – członkowie rady biorą udział w szkoleniach i warsztatach (m.in. uczyli się pisać projekty obywatelskie, uczestniczą w spotkaniach konsultacyjnych dotyczących planu zagospodarowania centrum Wołomina), dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi radami na Mazowszu, organizują i współorganizują różnego rodzaju wydarzenia kulturalne, m.in. Międzypokoleniową Wołomińską Potańcówkę, bal na powitanie lata i wiele innych. Omówiono także zbliżający się Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy, który odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Gościem na posiedzeniu była Pani Teresa Urbanowska z Mazowieckiego Forum Biznesu, Kultury i Nauki, które otrzymało grant na projekt związany z rozwijaniem pasji i aktywizacją seniorów. Opowiedziała o projekcie „Senior to pasja”, który będzie realizowany w dniach 15-18 sierpnia. Szczegóły warsztatów i liczbę uczestników poznamy wkrótce, po podpisaniu umowy z Fundacją. Z kolei Pani Gabriela Czarnecka zdała relację ze spotkania przedstawicieli mazowieckich rad seniorów, które odbyło się 20 czerwca w siedzibie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Podczas spotkania poruszono kwestie bieżącego działania rad seniorów, mówiono o problemach i sukcesach. Dyskutowano także nad rolą rad we wdrażaniu na Mazowszu bezpiecznych inteligentnych gminnych usług dla seniorów (BIGUS).

Wszystkim Seniorom dziękujemy za współpracę i  życzymy udanego wypoczynku!